Час формувати майбутні проєкти: очікування від майбутньої Львівської агломерації з боку Бібрки

На Львівщині вперше в Україні розробляється стратегія агломерації. Цей процес стартував за ініціативою Львівської ОВА і здійснюється за підтримки програми Ради Європи «Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні». До нього наразі залучена Львівська і 17 сусідніх громад.

В світі агломераційний шлях розвитку притаманний більшості великих міст, ми ж наразі робимо перші кроки на цьому шляху. Відтак багато хто із наших читачів не розуміє, що таке агломерація і в чому її вигоди. З цими питаннями ми звернулись до голів громад майбутньої агломерації та протягом найближчого часу публікуватимемо їхні відповіді. Голова Бібрської ОТГ Роман Гринус поділився власним баченням у короткому опитуванні.

  1. Що таке агломерація у Вашому розумінні?

Агломерація –  територіальне утворення, що виникає внаслідок просторового розвитку великого міста-центру, об’єднане з довколацентровими територіями інфраструктурними, економічними, трудовими, соціальними, освітніми, туристичними зв’язками у складну багатокомпонентну динамічну систему. Агломерація за рахунок цих зв’язків нарощує економічний потенціал, що є взаємовигідним для всіх.

  • В чому може бути вигода для Вашої громади від співпраці в форматі агломерації?

Громада може укласти угоди про співпрацю на ті послуги, які важко надати малим громадам через брак ресурсів чи кадрового потенціалу.

  • Які проекти співпраці в рамках Львівської агломерації Ви вважали би першочерговими?

 – Налагодження ефективних зв’язків задля реалізації спільних інфраструктурних проєктів.

 – Спільна інвестиційна мапа.

 – Спільні проєкти поводження з ТПВ.

 – Екологічні проєкти з очищення річок, які розташовані на території агломерації.

 – Співпраця у сфері охорони здоров’я (у громаді можна створити філії/відділення/підрозділи великих закладів охорони здоров’я). Це можуть бути, до прикладу реабілітаційні послуги.

 – Вирішення транспортних проблем.

 – Співпраця у сфері освіти та культури.

 – Спільна туристична мапа.

  • Як забезпечити баланс інтересів такої великої громади як Львівська і сусідніх, менших громад?

Задля встановлення балансу інтересів треба напрацювати спільну стратегію та визначити пріоритети. Для початку варто зреалізувати кілька спільних невеликих пілотних проєктів. І в ході роботи прописувати правила, базовані на досвіді, так вносячи зміни до стратегії.

  • Завершують роботу над стратегією Львівської агломерації. Якими Ви бачите наступні кроки на цьому шляху?

Після написання і затвердження стратегії бачу реалізацію спільних пілотних проєктів, які вирішують пріоритетні проблеми.

Попередня Стратегія розвитку Львівської агломерації: що отримають мешканці?

Cайт розроблено в рамках проєкту “Зміцнення доброго демократичного врядування у Львівській агломерації”, що впроваджується Асоціацією “Львівська агломерація” за грантової підтримки Ради Європи у межах Програми “Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні”.

© 2024 “Львівська агломерація” – місцева асоціація органів місцевого самоврядування